Kommentoi toisen vaiheen ehdotuksia!

29.1.2021

Maatullin peruskoulun, päiväkodin ja leikkipuiston yleisen kaksivaiheisen arkkitehtuurikilpailun toisen vaiheen kehitetyt työt, Ketju, Metsäaukio ja Nappulaliiga, on palautettu ja nähtävillä.

Kilpailutöihin voi tutustua osoitteessa entries.maatullinkoulu.fi

Kilpailutöitä on lisäksi mahdollisuus kommentoida Kerro kantasi -palvelussa. Kaikille avoin kysely on auki 29.1.-19.2.2021 välisen ajan. Kyselyn vastaukset kootaan arkkitehtuurikilpailun tuomariston käyttöön ja tiedoksi jatkosuunnittelua varten.

Kaikkien kilpailuehdotusten arvostelu viimeistellään toisen vaiheen kilpailuehdotusten arvostelun yhteydessä. Kaikki toiseen vaiheeseen valitut kolme ehdotusta kuuluvat palkintoluokkaan. Lisäksi palkintolautakunta voi päättää lunastaa ansiokkaita ensimmäisen vaiheen ehdotuksia ja jakaa kunniamainintoja.

Kilpailun tulos pyritään julkistamaan maaliskuun 2021 aikana.

Maatullin peruskoulu, päiväkoti ja leikkipuisto
Yleinen kaksivaiheinen arkkitehtuurikilpailu,
26.6.–21.9.2020 (1. vaihe), 1.11.2020–15.1.2021 (2. vaihe)
OSALLISTU NYT