Ensimmäisen vaiheen kilpailuaika päättymässä

14.9.2020

Ensimmäisen vaiheen kilpailuaika päättyy ensi viikon maanantaina 21.9.2020 kello 13.00 (UTC+3). Kilpailuehdotukset palautetaan tämän verkkosivun sisäänjättölomakkeella.

Tiedostot yhdistetään yhdeksi palautettavaksi zip-tiedostoksi, joka nimetään jätettävän nimimerkin mukaan (esimerkki: Nimimerkki.zip). Kilpailun järjestäjä huolehtii kilpailusalaisuuden säilymisestä kilpailutöiden vastaanottamisen yhteydessä siten, että toimituksen yhteydessä annettu tekijän tai tekijöiden nimet eivät tule kilpailun tuomariston tietoon.

Kilpailuehdotusten toimittaminen tapahtuu kilpailijan vastuulla. Määräajan jälkeen saapuvat tai puutteelliset kilpailuehdotukset hylätään. Kilpailijan on tiedostoja ladatessa syytä huomioida latauksen vaatima aika, ja aloittaa lataus riittävissä ajoin ennen määräaikaa - palautus on onnistunut vasta kun tiedosto on kaikessa laajuudessaan ladattu järjestelmään. Latausjärjestelmä menee kiinni ilmoitettuna määräaikana.

Maatullin peruskoulu, päiväkoti ja leikkipuisto
Yleinen kaksivaiheinen arkkitehtuurikilpailu,
26.6.–21.9.2020 (1. vaihe), 1.11.2020–15.1.2021 (2. vaihe)
OSALLISTU NYT